Mūsu komanda

Ja tev patīk un padodas amatniecība, dažādas praktiskas nodarbības, dejas, koris vai vēlies vadīt pasākumus, pievienojies SVV nometnei kā darbinieks! SVV varēsi uzlādēt pozitīvās sajūtas visam gadam.

Lai arī katru gadu SVV darbinieku kolektīvs nedaudz mainās, ir cilvēki, kas ar nometni ir izlēmuši saistīties uz ilgāku laiku. Lūk, neliels ieskats mūsu darbinieku komandā un viņu vadītajās nodarbībās.

Nometnes vadība

Mārtiņš Daģis​

Nometnes direktors​

Ikdienā darbojos kā advokāts. Tas izpaužas kā klientu pārstāvēšana dažādās iestādēs un tiesās, kā arī konsultāciju un juridisku atzinumu sniegšana. No 2021.gada darbojos arī kā pašvaldības deputāts. SVV ierados kā audzinātājs 2008.gadā. Šobrīd darbojos ar SVV organizatoriskiem jautājumiem, kā arī pasniedzu politiku, kur diskutējam par aktuālo, debatējam un praksē iejūtamies dažādos procesos (vēlēšanas, tiesu izspēles).

Kārlis Daģis​

Audzinātāju vadītājs​

Mani sauc Kārlis Daģis un ikdienā esmu Jelgavas Valsts ģimnāzijas fizikas un inženierzinību skolotājs, kā arī papildus vadu  “Jelgavas Prātnieku laboratoriju”, kurā jaunāko klašu skolēnu vidū attīstam radošo domāšanu un dabaszinību prasmes! Paralēli vadu arī pilsētas dabaszinātņu jomu, kurā palīdzu citiem skolotājiem apgūt jauno mācību saturu un nepieciešamās prasmes.

SVV nonācu pirms vairāk kā 10 gadiem vien 19 gadu vecumā un prom no tās arī neesmu ticis :) Pamatā darbojos kā audzinātājs, bet esmu mācījis arī pēcpusdienu nodarbības sporta dejās, piena paku laivu regates būvniecībā, šahā, kā arī vadījis stundas vides zinātnēs un literatūrā. Kāds apceļo Eiropu, kāds apbraukā Latvijas mūzikas festivālus, bet man nav iedomājama labāka vasara kā 3 nedēļas pavadīt SVV audzēkņu un darbinieku saimē, lai kopīgu uzburtu neaizmirstamu un priekpilnu vasaru!

Terēze Mača​

Administratore​

Pašlaik sudēju Rīgas Stradiņa universitātē, medicīnas fakultātē. Mana ikdiena ir kā krācītes, reizēm aizsalušas, reizēm pilnā spēkā tekošas – reizēm mācības pierimst, un sāk likties, ka nu jau būs labāk, bet tad atkal viss atsākas pilnā sparā.

Es sevi raksturotu kā ļoti mērķtiecīgu – neviens kalns nav man par augstu. Mans pēdējais mērķis bija nolikt DSDII eksāmenu, kas man arī izdevās. Ja jādomā par tuvākas nākotnes mērķiem, tad tie ir iegūt ārsta grādu un pavadīt vienreizēju vasaru kopā ar SVV saimi.

Mans piedzīvojums ar SVV aizsākās 2016.gadā kā audzēknei. Pirmajā gadā piedzīvotās emocijas un prieks mani pamudināja braukt atkal un atkal. Tā, 5 gadu garumā, es turpināju atgriezties ik vasaru SVV un šogad izlēmu atkārtoti atgriezties jau kā darbiniece.

Audzinātāju komanda

Emīls

Galvenais audzinātājs

Annija Gulbe

Audzinātāja

Esmu Annija. Pašlaik dzīvoju Nīderlande, kur Hāgā studēju Eiropas studijas. Ticiet vai nē, bet Hāgā nonācu ar monētas metiena palīdzību. Paralēli studijām, darbojos arī savas studiju programmas asociācijā, ko pašlaik arī vadu. Esmu arī Eiropas studiju padomdevēju komitejā, kur kopā ar kolēģiem palīdzam programmas vadītājiem izstrādāt pēc iespējas labāku programmu nākamo gadu studentiem. Šīs ir tādas divas lielākās lietas, ar ko nodarbojos universitātē, kad neesmu aizņemta ar mācīšanos. Vārdu sakot, daru visu kaut ko paralēli studijām. Man ļoti patīk domāt, ka, jo vairāk dara, jo vairāk var izdarīt.

Brīvajā laikā starp studijām un visu ap tām dziedu latviešu korī “Ziemeļjūra” – tā ir reize nedēļā, kad man ir iespēja, parunāt, padziedāt un padomāt latviski.

SVV pirmo reizi ierados 2016. gada vasarā, kad nometne norisinājās Variņos. Lai gan vasaras vienmēr ir bijušas aizņemtas, kopš tā laika vienmēr ir izdevies izbrīvēt laiku SVV kaut vai uz vienu nedēļu. 2022. gada vasara bija pirmā vasara kā audzinātājai. SVV tā ievelk savā burbulī, ka nav iespējas tikt no tā ārā. No astoņām nedēļām vasarā, ko šogad pavadīšu Latvijā, ļoti gaidu tās trīs SVV nedēļas. Uz tikšanos! :)

Anna Dārta Sīka

Audzinātāja

Nupat pabeidzu Latvijas universitātes vēstures un filozofijas fakultāti, kur ieguvu bakalaura grādu vēsturē. Pēdējā studiju gadā darbojos arī studējošo pašpārvaldē. Tomēr mana dzīve ar VFF vēl nav beigusies, jo plānoju studijas turpināt un iegūt arī mağistra grādu. Jau kopš 7. klases biju domājusi kļūt par vēstures skolotāju. Šogad šis sapnis arī piepildījās un uzsāku savas skolotājas gaitas. Kā var noprast no izvēlētās studiju programmas un profesijas, man interesē vēsture, īpaši jaunie laiki un starpkaru periods, kā arī tieši kultūras vēstures joma.

Par SVV manā ģimenē bija zināms jau sen. Jau pašā nometnes pastāvēšanas sākumā uz to devās māsīcas un brālēni un 2000. gadu sākumā arī māsa. Kad man bija 15 gadi, pienāca arī mana kārta. Tā iemīlēju nometni, tās nodarbības, darbiniekus un vispārējo gaisotni, ka uz to braucu vēl 2 gadus, kā audzēkne. 2021. gadā kļuvu par audzinātāju. SVV ir kļuvusi par tādu kā tradīciju, ko katru gadu gaidu, lai atkal “uzlādētu bateriju” ar SVV unikālo spēku.

Ieva Žeikare

Audzinātāja

Šobrīd mana ikdiena sastāv no mācībām skolā. Es mācos 12. klasē un tas nozīmē tikai to, ka priekšā eksāmeni un nopietnais lēmums par nākotni. Kur tā mani aizvedīs, laiks rādīs. Viena mana vēlēšanās nākotnei ir darbs ar bērniem, jo mazo spridzeklīšu enerģija iet roku rokā ar manējo. To arī šogad izmēģināšu SVV. Brīvajā laikā dejoju Bauskas novada deju kolektīvā “Līdums”.

SVV pirmo reizi ierados 2004. gadā kā mammas mazais palīgs. Paņēmu lielu pauzi un 2018. gadā ierados nometnē kā audzēkne un SVV mani ievilka savā burvībā. Turpmākos gadus turpināju braukt kā audzēkne. Šogad nometnē vadīšu nodarbības mazajiem saulgriezēniem. Tā būs jauna pieredze un es nevaru sagaidīt iznākumu.

Skolotāju komanda

Madara Daģe

Prezentācijas un uzņēmējdarbības skolotāja

Kā droši vien jau pamanījāt, Daģi SVV esam veseli trīs. Ikdienā jau vairāk kā desmit gadus strādāju mārketingā, rūpējos par komunikācijas kampaņu izstrādi, efektivitāti un strādāju ar datu analīzi.

2015. gadā mani kā viesi uz SVV uzaicināja brāļi un kopš tā laika nevaru iedomāties vasaru bez nometnes. SVV pasniedzu prezentācijas prasmes un stundu ietvaros aicinu jauniešus attīstīt savas uzņēmējdarbības idejas. Jau vairākus gadus esmu kļuvusi par SVV “Šķiromānu”, lai nometnes laikā mēs visi mācītos dabai draudzīgāku dzīvesveidu.

Aiga Klimoviča

Komunikāciju skolotāja

Es esmu skolotāja Aiga, un tas ir nesavienojams vārdu savienojams, jo ar skolu man ikdienā nav pilnīgi nekāda sakara. Esmu zvērināta advokāte, kas ir apturējusi darbību, jo darbojos vienā no lielākajiem Latvijas komersantiem. Paralēli jurisprudencei mana mīlestība ir kormūzika, klasiskā mūzika un jaunatklāšana.

Viens no maniem atklājumiem ir SVV, kur iekritu 2007.gadā un līdz šim nav bijusi vēlme izkrists. Tā vietā, lai atvaļinājumā dotos uz Spāniju, vai Taizemi, mana neatņemama vasaras sastāvdaļa ir SVV, kur audzēkņiem mācu komunikāciju. SVV ir kaut kas unikāls, jo pa dienu vari mācīt, bet vakaros piedalīties vakara pasākumus, kur solīds jurists var pārtapt sniega karalienē, korgijā vai persikā. Varu teikt droši, ka visi darbinieki savu laiku SVV izbauda un, iespējams, tieši tāpēc arī audzēkņi iemīl SVV!

Rūta Ziemele-Sebre

Kora skolotāja

Savā darba ikdienā krītu uz nerviem saviem Jelgavas Mūzikas skolas skolēniem solfedžo stundās. Savā mājas ikdienā ķeru rokā savus nu jau trīs bērnus.

Savā SVV ikdienā priecājos, ka manā mīļajā SVV ģimenē ir mana vecākā dēla krusttēvs, mans divmetrīgais dvēseles radinieks, un nometne ir kļuvusi bagātāka ar manu māsu un maniem krustbērniem. Un SVV audzēkņiem krītu uz nerviem ar: “Ra-ra-rabarbers!”

Un katru gadu pēc SVV nevaru saprast, kā iespējams dzīvot visu atlikušo gadu…?

Adele Pužule

Politikas skolotāja

Ikdienā strādāju kā juriste un esmu ceļā uz maģistra grāda iegūšanu Amsterdamas Universitātē. Ārpus darba trenēju Latvijas Nacionālo debašu izlasi, vadu lekcijas un darbnīcas par tādām tēmām kā kritiskā domāšana, argumentācija, loģikas kļūdas un publiskā runa, kā arī darbojos Pasaules Ekonomikas foruma dibinātajā Global Shapers iniciatīvā kā Rīgas komandas vice-kurators.

SVV nonācu 2014. gadā, kad Gārsenē pirmo reizi ierados kā saulgriezēns. Turpināju atgriezties kā saulgriezēns arī Platonē un Variņos, taču tagad, pēc piecu gadu pārtraukuma, SVV jau apmeklēju kā politikas skolotāja.

Marta Veismane

Literatūras skolotāja

Ziniet, bieži, kad vasara ir beigusies, uzdod jautājumu par to, kas vasarā izdarīts…Un katru reizi pirmais, par ko iedomājos, ir pavadītais laiks nometnē. Agrāk, par to domājot, pasmaidīju, bet tagad tas jau ir nopietni un nespēju iztēloties vasaru bez saulgriežiem….

Vēl nedaudz, bet mana ikdiena sastāv no mācībām ģimnāzijā, paralēli nedaudz arī no kafijas darba un daudz lasīšanas…Pēc vairākiem gadiem audzēknes statusā, vasarā pirmo reizi pasniegšu to, ko visvairāk mīlu, kas ir literatūra un rakstīšana. Caur, cerams, jaunu perspektīvu centīšos arī saulgriezēniem parādīt, kas slēpjas aiz rakstītā vārda un kopīgi centīsimies veidot tekstus un ne tikai…

Laura Bičkovska

...

Pēcpusdienu nodarbību vadītāju komanda

Ilze Kreišmane

Dzīvē ārpus SVV esmu Lielvārdes Novada Valodu Centra īpašniece un vadītāja, mācu angļu valodu grupām un privāti, daudz tulkoju. Vadu Lielvārdes Attīstības fondu, kas rūpējas par vietējo iedzīvotāju sapņu īstenošanas iespējām.Kaut ļoti ļoti patīk viss ko daru, lielais mīlestības darbs ir SVV, ko sāku vadīt 2000. gadā. Ir patiess prieks un gods katru vasaru trīs nedēļas būt kopā ar Latvijas vislabākajiem jauniešiem un nedaudz pielikt roku, lai viņiem katra vasara būtu izcila!

Raitis Bobrovs

Vēl viens ķīmijas doktors… Jā, Dace nav vienīgā! :)
Vairāk kā desmit gadus esmu pētījis farmaceitiski aktīvo vielu kristāliskās formas un to savstarpējās pārejas, taču salīdzinoši nesen esmu pievērsies aprēķinu ķīmijai – palīdzu atklāt jaunas un uzlabot esošās zāļu vielas. Paralēli ķīmijai esmu studējis arī dizainu, ar stopiem apceļojis praktiski visu Eiropu, nepilnu gadu kā brīvprātīgais strādājis par galdnieku nelielā, izolētā ciematiņā Islandē, aptuveni desmit gadus darbojos keramikas studijā “Vāpe”, un tik pat ilgi neatņemama manas vasaras sastāvdaļa ir Saulgriežu Vasaras vidusskola.

Arī SVV esmu paguvis nodarboties ar daudz un dažādām aktivitātēm. Esmu darbojies gan kā audzinātājs, gan kā pēcpusdienu nodarbību vadītājs, mēģinot jauniešiem iemācīt sveču liešanu, linogriešanu, keramiku, esam veidojuši papīra modeļus un rakstījuši aizraujošus stāstiņu, kā arī mēģinājuši uzvest teātra izrādi. Tā pat regulāri sanāk piepalīdzēt pie mūsu atmiņu krājuma – gadagrāmatas, izstrādes.

Tas viss ir bijis līdz šim, bet ko mēs varētu darīt šogad?

Ieva Ziemele

Lielākā daļa dzīves notiek manā galvā: sapņos, iedomās, idejās un apcerējumos. Tādēļ man vajag daudz stundas miegam un vienatnei. Dažreiz ir forši domas piesiet pie darbiem. Tad veidojas līdzsvars.

Mans “lauciņš” nometnē ir tautas dejas, jo kustībā ir dzīvesprieks. Man patīk šūt. Un es gribētu iet uz kori pie skolotājas Rūtas! Un vēl man patīk iemācīties kaut ko jaunu, jo tas vienkārši ir ārkārtīgi aizraujoši! Tiekamies vasarā!

Laura Upena-Plūme

Pirms 20 gadiem atbraucu uz SVV kā audzinātāja un šis 3 nedēļu piedzīvojums mani tā ievilka, ka līdz pat šodienai daļu vasaras atvaļinājuma veltu SVV.  Te iepazinos ar savu vīru un nu jau arī mūsu bērni ir kļuvuši par saulgriezēniem un ar nepacietību gaida mirkli, kad paši varēs būt audzēkņi.

Ikdienā strādāju aviācijas nozarē, bet ārpus darba laika aizraujos ar dažādiem radošiem hobijiem, ik pa laikam apgūstu jaunas prasmes, kā arī ar lielāko prieku darbojos savā dārzā. Daudz ceļojam apkārt Latvijai, kopā ar bērniem nakšņojam teltī gan ziemā, gan vasarā. Nometnē pasniedzu tautas dejas un kādu radošo nodarbību.

Gita Tenisa

Mana darba ikdiena ir saistīta ar interjera projektēšanu, vides, mēbeļu un priekšmetu dizainu. Dzīvojot laukos pamazām topu par dārznieku, ainavu arhitektu, mežkopi un lauksaimnieku.

SVV tiku “ievilkta” 2013.gadā. Iemīlējos cilvēkos, notikumos un īpašajā nometnes gaisotnē no pirmā mirkļa. SVV ir vieta, kur pieaugušie var būt bērni, bet bērni – pieaug. Tas ir radošs laiks 24 stundas diennaktī, no pirmās līdz pēdējai nometnes dienai. Katra diena dzimst no jauna un nekad neatkārtojas. Šajos gados SVV ir vadītas tēlotājas mākslas, dažādu rokdarbu, pirts zinību, floristikas, latviešu tautas tērpu un spēka zīmju izziņas pēcpusdienas nodarbības un mācību stundas. Nu jau būs aizvadītas 6 neatkārtojamas tērpu skates.

Šogad nodarbības būs saistītas ar radošu pieeju galda klāšanai. Ja atnāks intriģējoša ideja, būs arī modes skate.

Juris Vanags

Zirgs nes kaujā, prāts gudrs, zobens ass. Brīvi nebrīvais gars. Mācījos vēsturi universitātē un sekojot teorijai par cilvēku izcelsmi no šimpanzēm sapratu, ka jāmācās kāpt kokos. Tagad esmu profesionāls arborists.

Nometnē sāku ar ekskursiju vadīšanu, nu jau vairākus gadus to daru ekskluzīvi es, jo ikreiz atbraucot, netieku mājās… Vadīju nodarbības par ģimenes koka veidošanu, par apmeklēto reģionu vēsturi un par šo to emocionālu un iedvesmojošu. Tā man liekas. Tagad mācīšu kā piegriezt krūmus labi, kā kāpt kokos un no turienes skaisti deklamēt Aspazijas dzeju!

Šogad atpūšas

Una Upena

Tautas deju skolotāja

Mana ikdiena paiet audzinot 2 turbo zaķīšus, paralēli vadot savu uzņēmumu un atbalstot arī pavisam mazītiņu bēbīšu vecākus.  Manas vasaras SVV aizsākās tālajā 2001.gadā, kopš tā laika esmu gan pilnvērtīga SVV absolvente, gan arī vēlākos gados kopā devusies rīta skrējienos, sportojusi un nemainīgi vistuvāk sirdij ir tautas dejas, kuru mācēšanu nododu arī jauniešiem. Saulgriežu vasaras ir neatņemama gada stāstāvdaļa, vieta, kur rast iedvesmu arī esot skolotājam, kur atraisīt savu piemirsto bērna dabu, palūkoties dziļāk sevī, būt 3 nedēļas cieši kopā ar kolosāliem cilvēkiem!

Agnese Puriņa

Kaligrāfijas un restaurācijas nodarbību skolotāja

Ikdienā nodarbojos ar mēbeļu atjaunošanu un apgūstu restaurāciju. Labprāt radoši darbojos, turklāt iesāktais man vienmēr jānoved līdz galam. Pirms pieciem gadiem debitēju darbinieku sastāvā kā audzinātāja un kaligrāfijas pasniedzēja. Nākamajā gadā bez SVV nometnes savu vasaru vairs nevarēju iedomāties – pieteicos vadīt pēcpusdienas kulinārijas un gadagrāmatas veidošanas nodarbības. Savukārt pagājušajā gadā, eksperimentālā kārtā nometnē vadīju nodarbības, kuras laikā audzēkņi varēja atjaunot savus līdzpaņemtos koka krēslus. Radoša darbošanās, iespējams, pat ar amatniecības elementiem, kas vērsta uz taustāmu rezultātu būs arī šīsvasaras nometnē! Ja Tevi uzrunā kaut kas no augstākminētā – seko līdzi nometnes jaunumiem!

Dana Leibome​

Sporta skolotāja

Ikdienā esmu studente Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā studiju programmā “Sporta zinātne”, paralēli tam esmu sporta un veselības skolotāja, kā arī interešu izglītības skolotāja Suntažu vidusskolā! Patīk dejot, patīk sportot, patīk mācīt un mācīties, patīk ceļot, patīk ķert rokā visu ko dzīve piespēlē! Patīk darīt visu tikai un vienīgi ar smaidu! SVV pirmo reizi ierados 2014. gada vasarā un tā kļuva par manu vasaras galveno “sastāvdaļu” vēl nākamos 4 gadus! Pēc maza pārtraukuma esmu atpakaļ un gatava mesties piedzīvojumos kopā ar jums! Tiekamies!

Dace Rasiņa ​

Administratore​

Ārpus nometnes esmu Dr. Ķīm. D. Rasiņa. Strādāju par vadošo pētnieci Latvijas Organiskās sintēzes institūtā. Zinātniskā darbība saistīta ar malārijas aspartilproteināžu inhibītoru izveidi un vērtīgu produktu iegūšanu no dabasvielas kariofilēna. Īsāk – esmu zinātniece – ķīmiķe organiķe. Pirmo reizi uz SVV2000 atbraucu 14 gadu vecumā kā audzēkne. Kopš SVV2004 nometnē darbojos kā administratore. Visvairāk man darbu ir tieši pirms nometnes, kad komunicēju ar audzēkņiem un to vecākiem, savedu kārtībā nometnes dokumentāciju. Nometnes laikā cenšos būt palīgs ar padomu un idejām gan darbiniekiem, gan audzēkņiem, lai kopīgi veidotu neaizmirstamu vasaru.