Saulgriežu Vasaras vidusskolas logo

Saulgriežu Vasaras Vidusskola

Audzēkņu un vecāku Atsauksmes par nometni

Saulgriežu Vasaras Vidusskola ir ļoti jauks piedzīvojums. Dzirdot vārdu skola nosaukumā, parasti, tas asociējas ar mācībām. Bet SVV mēs iegūstam jaunas un papildinām jau esošās zināšanas par kultūru, tradīcijām un politiku. Apgūstam arī dažādas praktiskās iemaņas - šūšanu, adīšanu, rotaslietu darināšanu, kalšanu un darbošanos ar kokmateriāliem. Ne viss pavadītajā laikā sastāv no nodarbībām. Notiek interesanti un forši tematiskie vakari, ballītes, sportiskās aktivitātes un konkursiņi. Rezultātā iegūstam jaunas zināšanas, pieredzi, labus draugus un neaizmirstamus piedzīvojumus!​

Audzēkņi runā - Ance Zeidmane
Ance Zeidmane SVV 2019 - 2021

Kad pirmo reizi pievienojos SVV pulciņam, es sapratu, ka saulgriezēniem ir vienalga vai saulīte nesaudzē vaigus, vai aiz loga līst lietus un pērkonis baida. Ikdienu pie sevis tie vērtības glabā un saulītes dziļi sirsniņās tiem valda. Visa SSV saime izdala smaidus baigus... Cildina Latvijas spēku un torņus smailus. Tas ātri ikvienam ļāva iekļauties bariņā, un par nometni visiem būt stariņā :)

Marta Voiciša SVV 2021 - 2023

Nometne ir katra jaunieša vieta izaugsmei un vieta, kur vairojas kopības spēks. Latviskās saknes, kas ir ievītas pavadītajā laikā, spēj aizraut. Mīlestība un patiesas vērtības vairojas tikai un vienīgi Saulgriežu nometnē. Tā ir vieta, kur viens otru nevis vilcinām, bet gan iedrošinām rīkoties un uzdrīkstēties.

Audzēkņi runā - Marta Veismane
Marta Veismane SVV 2019 - 2021

SVV ir nometne, uz kuru esmu braukusi 3 gadus. Tās ir 3 superīgākās, neaizmirstamākās nedēļas vasarā. Nodarbības katru gadu ir vadījuši ļoti gudri un jauki cilvēki, kas padara nometnes ikdienu jautrāku. SVV esmu satikusi visforšākos un mīļākos cilvēkus, ko pazīstu. Ja tu vēlies iegūt jaunus draugus, neaizmirstamas atmiņas, daudz apskāvienu, jaunas zināšanas un labi pavadīt laiku, SVV ir īstā vieta, kur doties.

Audzēkņi runā - Annija Gulbe
Annija Gulbe SVV ...

Es jau 3 gadus esmu daļa SVV. Ar nepacietību gaidu katru nākamo nometni, jo zinu, ka iegūšu lieliskas atmiņas. Tās ir radošākās, interesantākās un jautrākās 3 nedēļas gadā. Tās ļauj atklāt apslēptus talantus, jaunas intereses un veidot draudzības uz mūžu. Nometnes laikā visi tās dalībnieki kļūst par sava veida ģimeni. Mēs atbalstām viens otru grūtos brīžos un, protams, dalāmies prieka mirkļos (kuru ir ļoti daudz). Varu garantēt, ka, izvēloties šeit pavadīt 3 nedēļas savas vasaras, to nenožēlosi.

Kate Ozola SVV 2019 - 2022

Vēlos pateikties visiem SVV darbiniekiem un labvēļiem par lielisko iespēju jauniešiem radoši un lietderīgi pavadīt trīs burvīgas vasaras nedēļas. Lai gan mana meita nometnē ieradās tikai pirmās nedēļas beigās, tomēr droši varu apgalvot, ka Liene ir ieguvusi ļļļļļoooooti daudz jaunu pozitīvu emociju, jaunu zināšanu, jaunu draugu. Jūsu nodarbības, pasākumi, nometnes labvēlīgā gaisotne ir atvēruši Lienes dvēseles dziļākos slāņus. Nespēju beigt klausīties viņas sajūsminātos stāstījumus par nometnes aktivitātēm un burvīgajiem cilvēkiem. Pati esmu strādājusi nometnēs, tāpēc labi zinu, cik daudz ideju un darba esat ieguldījuši un no sirds spēju to novērtēt. Paldies jums visiem visiem! Lai arī turpmāk viss izdodas!

Aija Cīrule – Leiduma Lienes mamma

Trīs nedēļu laikā jaunieši uzbur savu īpašo realitāti…izsapņo un realizē vairāk nekā paši iedomājas, ka spēj…atdod no sevis labprātīgi un kopā ar saviem draugiem jūt gandarījumu par padarīto…iemācās smaida nozīmi, klusēšanas un miera nozīmi…viņi izdzīvo savu skolu pilnībā un savas jūtas, enerģiju un mīlestību dāvina SVV viesiem, draugiem un radiem…un savu vasaras SVV realitāti viņi ved līdzi uz savām mājām, lai savā ikdienā piedalītos ar jaunu sparu, enerģiju un pasaules skatījumu.

Ilze Kreišmane SVV 2000 - 2023

3 gadus braucu uz 3 nedēļām uz nekad nedzirdētu vietu. Pirmo reizi pirms braucu, biju pārbijusies, jo 3 nedēļas likās tik ilgs laiks, tik tālu no mājām ar cilvēkiem, ko nekad neesmu satikusi. Domāju par visu, kas varētu noiet greizi. Bet jau pirmajās dienās man tā iepatikās, ka nolēmu braukt vēl nākamajā un aiznākamajā gadā. Šajos gados ieguvu ne tikai draugus un neaizmirstamas atmiņas, bet arī zināšanas, ko neiegūtu ne skolā, ne ģimenē.

Audzēkņi runā - Anna Dārta Sīka
Anna Dārta Sīka SVV 2016 - 2018

Kad es pirmo reizi aizbraucu uz SVV es domāju kur es esmu atbraukusi, bet kad sapratu cik superīgi un forši te ir, tad man vairs nebija izvēles braukt vai nebraukt nākamgad… atbilde visam kas ir saistīts ar SVV no manis vienmēr būs jā! Tas kas tevi aizrauj ir viss, jo mēs tiešām te daram visu. Tie ir cilvēki kas tev iek atgriezties katru gadu un atmosfēra, kas mirguļo gaisā kā brīnums, saliekot mūs visus kopā. Es vienreiz centos saskaitīt visus to foršos cilvēkus SVV un sanāca tā – es saiskaitīju pilnīgi visus nometnes cilvēkus. Katrs šajā nometnē ir personība un ja nav, tad nometnes laikā kļūst par tādu. Un mēs visi kopā veidojam vienu lielu, skaistu, mīlestības pilnu ģimeni. Es katru gadu braucu uz turieni nenormāli priecīga, ka atkal varēšu to visu piedzīvot un katru gadu atvados no tiem superīgajiem cilvēkiem ar asarām acīs. Tās sajūtas tiešām nevar izteikt vārdos, tās ir jāpiedzīvo un jāsajūt pašam. <3

Ilze Amanda Zakrevska SVV 2009 - 2013

Man SVV vislabāk patīk tas, ka tur var novirzīties no sabiedrībā pieņemtajām normām un atpūsties no ikdienas.

Audzēkņi runā - Goergs Kozuls
Georgs Kozuls SVV 2009 - 2013

Ar Lieni esam daudzkārt centušās izteikt SVV vārdos, šovasar īpaši centāmies citiem izskaidrot, kas ir SVV. Un sapratām, ka tas tik tiešām nav iespējams. lai arī kādus vārdus teiktu, kādas būtu mūsu emocijas, sejas izteiksmes vai skaņas, ko izdodam… To nevar izstāstīt un viss. Tas tik tiešām ir jāpiedzīvo. Man SVV ir kā ilgi gaidīta vasara, pēc 11 mēnešu ilgas, aukstas, vienmuļas ziemas. Lai arī es esmu bijusi kopā ar jums tikai divas vasaras, arī man Saulgrieži ir kļuvuši par otrām mājām. Nekur neesmu tā centusies izlikt visu sirdi darbos (un nedarbos ), centusies palīdzēt un iepriecināt, samīļot, teikt jaukus un mīļus vārdus. Un nekur citur neesmu par savu cenšanos bijusi tik ļoti, ja tā var teikt, atalgota, saņemot visu to pašu un vēl vairāk pretī. Tā ir vieta, kur atveras mans sestais prāts, kur man ne no kā nav bail, kur normāli ir būt tādam, kāds tu esi īstenībā un neuztraukties, ka kāds tevi nosodīs. Vieta, kurā diennakts pagarinās vismaz par pāris stundām, stundām, kuras tik ļoti pietrūkst ikdienā. SVV es piedzīvoju savus dzīves skaistākos mirkļus, kuri šodien atceroties šķiet nereāli. SVV iemāca pateikt “paldies” tā, kā es nekad to nebiju pirms tam mācējusi. SVV nav tikai tautas dejas, mācību stundas, rīta lūgšana un vakara dziesma. Es vēl meklēju to īsto vārdu. Ceru, ka atradīšu.

Audzēkņi runā - Linda Zelta
Linda Zelta SVV 2008 - 2010

Saulgriežu Vasaras Vidusskola – manas mīļākās vasaras mājas. Draudzības, prieka, laimes un smieklu zeme. SVV ir sagrābusi mani savā varā. Jo viss, kas saistās ar šo nometni ir ar plus zīmi. SVV ir vieta, kur aizbēgt , lai atpūstos un pilnveidotu sevi. Izzinātu dažādas lietas. Mācītos!!!! Saprastu. Un kļūtu par labāku Latvijas tautieti. Draugiem ir grūti to izstāstīt, tas ir jāsajūt. Mēs tur darām visu! Sportojam, dejojam, dziedam! Ļoti dažādas un interesantas lietas. Raibākās gada 3 nedēļas. Šī nometne nav vienkārši nometne. Man pat negribas viņu tā saukt, jo turp es braucu kā uz mājām, kur vienmēr ir silti un patīkami. Cilvēki ir tie, kas liek atgriezties katru gadu. Smaidi. Mēs esam liela ģimene. Tik dažādi, bet tomēr vienoti. Apskāvieni un sirsnība ir SVV sirds. To ir jābauda 3 nedēļas un tad veselu gadu jāglabā sirsniņā šis prieka piepildījums. Tā ir vieta, kur vari atļauties izkāpt no stereotipiem pārpildītās pasaules un atļauties mazliet vairāk. Ieraudzīt sevi citās krāsās. Darīt un darīt un tad sajusties laimīgāk vienkārši tāpēc, ka esi! Man šogad bija gadījās tā: vakara pasākums… man savajadzējās uz meiteņu istabu. Un kamēr gāju, es vienkārši smaidīju, izpletu rokas un šķita, ka es lidoju… sanāk, ka SVV ir kāda viela, kas ceļ spārnos.<3

Audzēkņi runā - Liene Meinharde
Liene Meinharde SVV 2007 - 2013

Jau pirmajā dienā, kad ierados,sapratu, ka esmu šeit gaidīta. Te neviens nejūtas lieks vai atstumts, jo visi mēs esam liela ģimene, kas turēs viens otru un vienmēr būs gatava savos apskāvienos sagaidīt jaunus cilvēkus. Katra diena ir aizpildīta ar dažnedažādām nodarbēm, aktivitātēm, pasākumiem un izklaidēm. Tik patīkami ir iepzaīt visus tos kolosālos cilvēkus un pavadīt ar viņiem kopā neaizmirstamas 3 nedēļas, kuras paiet tik ātri un manuprāt katru gadu arvien ātrāk un ātrāk! To laiku nometnē nekas nespēj apturēt, taču nekas arī nespēj to aizvietot-tas ir neaizmzirstami un skaisti, un katru reizi kad jādodas mājās daudzi, pat gandrīz visi, nespēj valdīt asaras. Katrs kas reiz ir bijis SVV noteikti te atgriezīsies atkal un atkal, jo bez tā vairāk nav iedomājama neviena vasara! Paldies visiem saulgriezēniem, audzinātājiem un skolotājiem par šo burvīgo iespēju šeit būt un aizvadīt saulaināko savas vasaras daļiņu!

Audzēkņi runā - Keita
Keita SVV 2009 - 2012

Šis bija mans pirmais gads SVV. Braucot turp, nezināju, kur dodos. Taču tagad tā ir atkarība, bez kuras mana vasara nav iedomājama! 3 neaizmirstamas, pozitīvu emociju un cilvēku iedvesmojošas nedēļas. SVV man tāpat kā citiem ir otrās MĀJAS. Smaidīgi, jautri, draudzīgi, īpaši, ar pozitīvām emocijām lādēti cilvēki – tie ir viņi, kas rada un liek man atkal atgriezties SVV. SVV var atļauties daudz vairāk nekā ikdienā. Tā ir vieta, kur var aizbēgt no ārpasaules un pilnībā izbaudīt dzīvi! SVV var atklāt savu patieso ES, atrast jaunus, superforšus draugus, pilnveidot sevi. SVV uzlādē visu gadu līdz nākamajai vasarai ar neizmērojamām emocijām. Tā nav tikai nometne, tas ir sapnis, ko iesaku izdzīvot ikkatram! To nevar izstāstīt vai uzrakstīt, tas ir jāpiedzīvo! Sirds siltums un apkārtējo mīlestība vieno un veido SVV!

Audzēkņi runā - Inga
Inga SVV 2009 - 2012

Es SVV biju pirms vairākiem gadiem, un vēl joprojām atceros šo brīnišķo laiku ar smaidu sejā!! Tā ir tik kolosāla nometne, ka tiešām trūkst vārdu! Arī man šī nometne deva tik daudz! Tas bija pasakains laiks… SVV ir tāda kā mīlestības saliņa!! Tiešām liels, liels paldies skolotājiem un pasniedzējiem, kuri izveidoja un turpina veidot šo nometni! Tā ir nometne, kurai vajadzētu piešķirt zelta medaļu.

Audzēkņi runā - Ilze
Ilze SVV 2001

Manā skatījumā SVV ir vieta, kur var smelties spēku, jo nometne ir pozitīvas enerģijas dinamīts. SVV man nozīmē daudz, jo tur esmu atklājis sevī daudz jauna, SVV man palidzeja saprast sevi un izveidot savu pasaules uzskatu. Tā ir vieta, kur var satikt daudz dažādu cilvēku, jo katrs saulgriezēns ir īpašs ar kaut ko. Citiem par SVV stāstu kā par vietu, kur vismaz vienu reizi mūžā būtu jāpavada sava vasara.

Audzēkņi runā - Ventis Beķeris
Ventis Beķeris SVV 2005 - 2013

Bija tiešām super! Noteikti braukšu nākamgad! Tā atmosfēra ir tik draudzīga! Kad bija jābrauc prom man palika tik skumji, par visu to, kas jāatstāj tur.

Audzēkņi runā - Elīza
Elīza SVV 2009 - 2012

SVV ir kā liels, liels akumulators pilns ar pozitīvu enerģiju – tu vari atbraukt uz 3 nedēļām un uzpildīt sevi ar prieku un sirds siltumu veselam gadam, un pēc šī gada saprast, ka būs vasarā atkal jāatgriežas, lai uzlādētu sevi.

Audzēkņi runā - Dora Berģīte
Dora SVV 2007 - 2010
Scroll to Top